(Security Operations Center as a Service (SOCaaS

0 206

در چند دهه اخیر، حملات سایبری به لحاظ کمی و کیفی پیش روی چشمگیری داشتند. به طوریکه افراد، مشاغل و حتی دولت ها را تحت تاثیر قرار می دهند. هزینه حملات سایبری در حال کاهش و تعداد حوادث در حال افزایش است. در نتیجه ، اقدامات امنیتی سنتی و روش های پیشگیری مانند IDS ، IPS ، فایروال ها و آنتی ویروس ها دیگر قادر به محافظت از امنیت دنیای دیجیتال نیستند. برای همگام شدن با پیشرفت تهدیدها ، به یک روش فعالانه تر برای اطمینان از امنیت دارایی های دیجیتالی خود نیازمندیم.

یکی از رایج ترین راه حل هایی که توسط شرکت ها به کار بردن راه حل های SIEM (اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادها) در شبکه آنها است. با این حال ، این راه حل وقت گیر و پرهزینه هست و به تیم های امنیتی خاص نیاز دارد.

مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس (SOCaaS)

جدیدترین و موثرترین رویکرد در محکم سازی امنیت دفاعی یک سازمان در زمینه امنیت سایبری SOC (مرکز عملیات امنیتی) می باشد. SOC بنایی است که وضعیت امنیتی سازمان را به طور مداوم نظارت ، تجزیه و تحلیل و ارزیابی می کند و تهدیدها را شناسایی می کند.

سازمان دادن یک تیم SOC پرخرج است و در میان شرکت های بزرگ یک برتری محسوب می شود. سخت افزار و نرم افزار و فرآیند جذب ، آموزش و نگهداری تیم تحلیلگران واجد شرایط امنیت سایبری، هزینه بر است. برای بسیاری از مشاغل داشتن زمان و بودجه برای سازمان دادن یک تیم SOC امکان پذیر نیست. به همین دلیل رویکرد مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس (SOCaaS)ارائه شده است. مرکز عملیات امنیتی به عنوان یک سرویس به سازمان هایی با بودجه کمتر و منابع محدود کمک می کند تا همچنان از تخصص امنیتی سطح بالا و شبانه روزی استفاده کنند تا از نقض داده ها جلوگیری کرده و آسیب ها را به حداقل برسانند.

مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس (SOCaaS) چیست؟

مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس(SOCaaS) سرویسی مبتنی بر نرم افزار است که لاگ ها ، دستگاهها ، ابرها ، شبکه ها و دارایی های تیم های داخلی IT را مدیریت و کنترل می کند. این سرویس دانش و مهارت های لازم برای مقابله با تهدیدات امنیت سایبری و تقویت وضعیت امنیت سایبری را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد در سخت افزار امنیتی ، نظارت 24/7 را به شرکت ها ارائه می دهد. این سرویس مهندسان امنیتی اختصاصی را برای نظارت بر فعالیت شبکه اختصاص می دهد. متخصصان SOC با مهارت و آموزش پیشرفته ، به روزرسانی های امنیتی حیاتی را در کنار گزارش های منظمی که وضعیت فعلی فعالیت شبکه را ارزیابی می کنند ، ارائه می دهند.

مزیت های این سرویس

هکرها در حال یافتن راه های جدید برای سرقت هرگونه دارایی دیجیتال هستند. هر شرکتی که شبکه خود را به اینترنت وصل کند در معرض خطر سرقت قرار میگیرند.  مرکز عملیات امنیتی به عنوان سرویس چندین لایه امنیتی را فراهم می کند تا مجرمان اینترنتی را از شبکه شما دور نگه دارد. هم چنین در انتها می تواند باعث رشد شرکت ها و مشاغل شود.

مزیت های دیگر رکز عملیات امنیتی شامل موارد زیر می باشد:

  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • زمان پاسخدهی سریعتر به رخداد
  • کاهش هزینه های خسارت
  • نظارت مداوم

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.